Frezowanie kominów
Frez Komin Jelenia Góra
51 444 78 57

 
 
Cennik
podstawa to 195 zł brutto za 1 metr bieżący ceglanego przewodu kominowego o przekroju kwadratu 14x14 cm zfrezowanego do stadium okrągłego o średnicy 17 cm np. pod rurkę o średnicy 150 mm lub szlam masa SKD, plus koszta dojazdu z Jeleniej Góry 1,5 zł  za 1km - ceny do negocjacji proszę dzwonić
Tel. 51 444 78 57


Koszta diagnozowania za pomocą inspekcyjnej kamery kominowej TV 80 w obecności własciciela zarzadcy budynku (bez opcji nagrania sesji na płytce CD) dodatkowo  film o kominie - cena do uzgodnienia.

Każdy przewód kominowy różni się jego rzeczywistym stanem technicznym,
abstrahując od klasycznych parametrów jak:

- czynna wysokość
- pole powierzchni użytkowej przekroju   
  poprzecznego
- o materiale budowlanym z jakiego został     
  wymurowany dany komin nie wspominając

Dlatego też nie sposób zaocznie i jednoznacznie ocenić zakresu kosztów/czasochłonności usług robót renowacyjnych danego komina bez jego dokładnych oględzin , których dokonam
gratis wraz z kosztami dojazdu na miejsce, oczywiście w obrębie miasteczka Jelenia Góra.

Koszta dojazdu w odlegle miejsca od Jeleniej Góry i jej okolic ustalam drogą telefoniczną  ,
w godzinach wieczornych, równie  chętnie  i bezpłatnie doradzę z pomocą  telefonu stacjonarnego - wstępnie proszę dzwonić na telef. komórkowy (jego numer w zakładce Kontakt)

W wycenie kosztów ewentualnych robót bardzo pomocne są mi fotki np. pomieszczenie kotłowni, pokoju ( kocioł, piecyk, kominek ) , usytuowanie komina w budynku - fotki z boku budynku  i najważniejsze -
sam komin od góry patrząc na wyloty przewodów   oczywiście jeśli to tylko możliwe do zrobienia oraz z dołu w górę np. po przez umieszczenie aparatu fotograficznego w drzwiczkach do wybierania sadzy.

Fotki proszę  nadsyłać na adres jak w zakładce kontakt

frezowaniekominow@vp.pl
Odpiszę na każdy meil jak tylko czas mi pozwoli a najpóźniej do paru dni zwłoki.
 

Na tej stronce można sobie dokonać szacunkowej kalkulacji kosztów zakupu wkładu kominowego żaroodpornego http://www.ekwasek.pl/index.php?cat_id=110

ceny dość wysokie i takie przeważają na rynku pośród producentów tego typu wyrobów ze stali stopowych chromowo / niklowych.

Aby lepiej rozróżnić się zorientować co do złożoności stali stopowych mogących mieć zastosowanie dla wykonywania wkładów kominowych polecam ten odnośnik :

http://www.srubkon.pl/stal_kwasoodporna_nierdzewna.php

stamtąd:

,,Stale odporne na korozję to stopy żelaza zawierające co najmniej 10,5 proc. chromu (wagowo) i maksymalnie 1,2 proc. węgla. Powyższe stężenie chromu w tych stalach jest niezbędne do samoistnego wytworzenia na powierzchni warstewki tlenków chromu - warstwy pasywnej o skłonności do samoczynnego odbudowywania się , która zapewnia materiałowi odporność na korozję.
Jest to definicja stali odpornych na korozję zgodnie z PN-EN 10088-1.''

itd..... http://www.srubkon.pl/stal_kwasoodporna_nierdzewna.php


Tutaj   http://www.parkanex.pl/Oferta/System_BERTRAMS/Kolanka/ rurki i kolanka nastawne

(bardzo ułatwiające dopasowanie w trakcie montażu/podłączenia) ceny również z ,,górnej'' półki

niestety nieatestowane do osadzania we wnętrzach przewodów kominowych dopuszczone zaś do podłączeń pomiędzy danym piecem a wlotem do przewodu kominowego(komina) chociaż sporadycznie zdarza się że użytkownicy z oszczędności osadzają te rury wykonane z grubej blachy stalowej (aż 2mm) pomimo braku atestu i prawdopodobieństwa przedwczesnego utlenienia się materiału czyli zużycia/zerdzewienia  do stanu wręcz sita dziurek.